Sport oraz Hobby

ATP Winston-Salem: drugi finał Jerzego!

User Rating

Jerzy Janowicz po niesamowitym meczu pokonał Sama Querrey’a i awansował do finału turnieju Winston-Salem Open. O swój premierowy tytuł powalczy z Lukasem Rosolem, który ma w tych zawodach bardzo dużo szczęścia.

Amerykanin jedną nogą był już w finale. Po wygranym pierwszym secie 6-4, w drugim przy stanie 5-4 serwował na mecz! Jerzy zdołał jednak w tym momencie przełamać rywala i wygrać dwa kolejne gemy i ostatecznie seta 7-5. Trzecia partia również przebiegała dla Sama pomyślnie. Break w gemie lacostowskim i podanie na 5-3. Łodzianin zdołał jednak błyskawicznie odrobić stratę przełamania, co niesamowicie rozjuszyło Querrey’a. Przy następnym serwisie Polaka cisnął potężnie returny daleko w aut i mentalnie sprawiał wrażenie już pogodzonego z porażką. Jerzy zdołał w kolejnym gemie wypracować sobie dwie piłki meczowe (Amerykanin sporo pomógł) i wykorzystał już pierwszą z nich, awansując tym samym do drugiego finału w swojej karierze. Zapis przebiegu całego spotkania jest dostępny TUTAJ.

Janowicz w finale zmierzy się z Lukasem Rosolem. Czech w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej rundzie przegrał pierwszego seta z Ryanem Harrisonem, lecz Amerykanin z powodu kontuzji nie był w stanie dograć tego meczu i skreczował. Następnie wygrał z Pablo Andujarem po trzech setach, a na ćwierćfinał nie musiał nawet wychodzić, ponieważ z powodu kontuzji oddał mecz walkowerem John Isner. Walkę o finał wygrał z Yen-Hsun Lu, również po trzech setach. Jerzy z Lukasem grali już ze sobą trzykrotnie. Bilans 2-1 na korzyść Polaka. Ostatni ich mecz miał miejsce w ubiegłym sezonie w Marsylii. Janowicz wygrał go 6-2, 6-4. Zapowiedź finału, a także relacja tekstowa na żywo będzie dostępna na portalu Lajfy.com pod TYM linkiem.

Jeśli ktoś nie ma ochoty na oglądanie całej konferencji pomeczowej – najzabawniejsze momenty