Sport oraz Hobby

PLK: Gdzie zagra Walter Hodge?

PLK: Gdzie zagra Walter Hodge?
User Rating

PLK: Gdzie zagra Walter Hodge?

Gwiazda Stelmetu Zielona Góra i najlepszy strzelec TBL oraz Eurocup po obecnym sezonie prawdopodobnie zmieni ligę, o czym sam mówi. Walter Hodge zagra w Hiszpanii, Włoszech, Grecji, a może Rosji?

Walter Hodge nie ukrywa już tego i mówi otwarcie – Jest to mój ostatni rok w Stelmecie. Dlaczego? Rozwój portorykańskiego rozgrywającego odbywa się z sezonu na sezon i tylko czekać, aż lider punktowy naszej ligi (średnio 20.2 pkt) będzie zdobywał podobne tytuły w najsilniejszych europejskich ligach. Na tle drużyn ze Starego Kontynentu Hodge pokazał się już świetnie w tym sezonie Eurocup, gdzie dwukrotnie został wybierany MVP kolejki i to on ciągnął cały zespół z Zielonej Góry w tych rozgrywkach. Co także ważne, ze średnią 21.2 pkt jest najlepszym strzelcem tych pucharów.

Zresztą, już w bieżącym sezonie rozgrywającego Stelmetu chciały włoski Armani Jeans, grecki Olimpiacos Pireus i hiszpański Caja Laboral Vitoria, ale musiałyby wykupić obowiązujący kontrakt Portorykańczyka. Dlatego do końca sezonu zostaje w TBL i pomoże Stelmetowi w zmaganiach o wywalczenie mistrzostwa.

Jednak odejście Hodge ze Stelmetu po trzech latach gry na najwyższym poziomie jest prawdopodobnie nieuniknione. Analitycy Unibet już proponują zakłady na to, gdzie zagra rozgrywający w przyszłych rozgrywkach. Bukmacherzy spore szanse dają też polskim zespołom, które z pewnością będą o niego walczyły, ale według Unibet Hodge najprawdopodobniej trafi do Grecji lub Rosji.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

About