Sport oraz Hobby

Innowacyjne technologie stosowane w odzieży Under Armour

Innowacyjne technologie stosowane w odzieży Under Armour
User Rating

Amerykańska firma zapewnia ubrania na na każde warunki pogodowe, od gorącego lata po lodowatą zimę. Nie bywa istotne w jakich warunkach ćwiczymy – zawsze mamy zapewniony komfort, swobodę ruchów i suchą skórę. Odprowadzenie potu, nieskrępowany przepływ powietrza, znakomite dopasowanie do sylwetki, elegancki wygląd – to atuty dzięki którym odzież jest uznawana za atrakcyjną poprzez wielu aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie. Under Armour dostarcza sporo innowacyjnych rozwiązań jak np. Catalyst – ekologiczna technologia wykorzystującą jeszcze raz polimery odzyskane z butelek Pet czy również technologię Under Armour ColdBlack, zapobiegającą zbytniemu nagrzewaniu się ciała w ciemnych ubraniach i zabezpieczającej przed promieniowaniem UV. W tej części artykułu spróbujemy opisać różne systemy transprotu potu z powierzchni ciała, używane w produktach amerykańskiego producenta. Firma Under Armour proponuje trzy systemy w zależności od temperatury otoczenia: HeatGear to miły w dotyku materiał stworzony na podstawie mikrofibry przeznaczony na wysokie temperatury lub na halę. Mikrofibra to specjalny wyłoniony dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii typ mikrowłókna, składający się z odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien. Koszulka termoaktywna Under Armour.

Wykorzystany system transportu wilgoci chłodzi i osusza organizm,przekazuje wilgoć z powierzchni ciała na zewnątrz materiału i przyspiesza jego odparowywanie. W efekcie optymalizuje temperaturę ciała i utrzymuje je w dobrej kondycji przede wszystkim w trakcie ćwiczeń, treningu czy sportowej rywalizacji. ColdGear to ciepła dwustronna tkanina pochłaniająca pot i zatrzymujący ciepło przy organiźmie w niskich temperaturach. W efekcie organizm się nie oziębia a pot zostaje efektywnie wyelimonowany z powierzchni skóry.

Została zaprojektowana tak, aby perfekcyjnie dopasowywać się do ciała regulować jego temperaturę oraz ograniczać zmęczenie mięśni. Wśród wyżej omawianych technologii znajduje się również seria odzieży „AllseasonGear”– która sprawdza się w zmieniających się temperaturach przez cały rok. Materiał ten adaptuje się do zmiennych warunków pogodowych ochraniając organizm przed zbyt dużą wilgocią.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

About