Siłownia Leszno galaxy sport

Zwycięstwo Kasi Piter, kontuzja stopy Janowicza

Zwycięstwo Kasi Piter, kontuzja stopy Janowicza
User Rating

Zwycięstwo Kasi Piter, kontuzja stopy Janowicza

Ledwie coś się zaczęło układać w tenisie Jerzego Janowicza, to znowu przydarzyła mu się kontuzja. Polak miał wolny los w pierwszej rundzie w turnieju w Bastad, a w drugiej mierzył się z Dusanem Lajoviciem. Serb jest niezły, ale wydawało się, że Janowicz w formie z Wimbledonu poradzi sobie z tym przeciwnikiem, zwłaszcza że Lajović, podobnie jak nasz Jerzyk, miewa przestoje w grze (teoretycznie powinno być łatwiej).

Niestety, od początku meczu Janowicz wyglądał nieswojo i wkrótce dowiedzieliśmy się, dlaczego. Powodem był ból stopy. Jeszcze nie wiemy, czy to nawrót trzeszczki czy zwykłe odciski (mamy nadzieję, że to drugie). Janowicz należy do zawodników, którzy wolą brzydko przegrać niż skreczować, więc to raczej nie napawa optymizmem, skoro musiał zejść z kortu (a może po prostu wyciągnął lekcję z poprzednich sytuacji gdy grał z kontuzją). Przy stanie 3-6 1-1 – czyli w sumie przy otwartej sytuacji meczowej – łodzianin poddał mecz.
jerzy janowicz stopa

Foto: Twitter

Nasi panowie nie dają nam powodów do świętowania. W pierwszej rundzie w Newport Michał Przysiężny przegrał z Dudim Selą z Izraela 1-6 6-7. Za 2 miesiące wszyscy możemy się spotkać na challengerze w Szczecinie. No, może nie wszyscy, bo Sela pewnie się będzie przygotowywał do nowego turnieju ATP w Tel Avivie.

Za to Katarzyna Piter pokonała w Bukareszcie reprezentantkę gospodarzy, Andreę Mitu, 6-0 1-6 7-6(5). Tym samym, 23-letnia poznanianka wygrała pierwszy mecz w głównych rozgrywkach touru od lutego. Dziś kolejny mecz, przeciwko rozstawionej z 8. Słowence Polonie Hercog. Niestety, może być znacznie trudniej. Trzy dotychczas rozegrane mecze między paniami wygrywała Hercog. W rywalizacji juniorskiej to był zażarty mecz, a wśród seniorek dwukrotnie Słowenka wygrywała bardzo, bardzo łatwo (6-1 6-3 i 6-0 6-3).

Najlepsi tenisiści w tym tygodniu nie grają. Novak Djoković bierze ślub, a Rafael Nadal odpoczywa na Ibizie.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Zwycięstwo Kasi Piter, kontuzja stopy Janowicza
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About