Siłownia Leszno galaxy sport

ZŁOTE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE

ZŁOTE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE
User Rating

ZŁOTE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE

Chorwacja jako nowe państwo od razu zaakcentowała obecność na tenisowej mapie świata, bo akurat posiadała odpowiedniego zawodnika. W styczniu 1991 roku Jugosławia zdobyła Puchar Hopmana w składzie z Serbką Monicą Seles i Chorwatem Goranem Prpiciem. W styczniu Prpić doszedł też do ćwierćfinału Australian Open jako Jugosłowianin, a już w tym samym sezonie rozpoczął występy w barwach kraju, który deklarował niepodległość. Na Bałkanach toczyła się wojna, a urodzony w Zagrzebiu Goran Prpić dla ojczyzny wywalczył w 1993r. ćwierćfinał Roland Garros.

W Melbourne w 1991r. Jugosłowianin Prpić pokonał Jugosłowianina Gorana Ivanisevicia, a latem następnego roku na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonia panowie wywalczyli wspólnie brązowy medal w deblu dla Chorwacji.

Obecnie 42-letni Goran Ivanisević jest bezsprzecznie najlepszym chorwackim tenisistą w historii. To zwycięzca Wimbledonu z 2001 roku. Zdawało się, że to już pożegnanie, łabędzi śpiew dręczonego kontuzjami trzykrotnego finalisty tej imprezy z lat 1992, 1994, 1998. Urodzony w Splicie tenisista otrzymał od organizatorów dziką kartę, by móc się godnie pożegnać z londyńską publicznością. A on zadziwił świat i sięgnął po tytuł. „Codziennie oglądałem w telewizji Teletubisie. To one mi pomogły” – Chorwat porównał ten niespotykany wyczyn z poprzednimi, nieudanymi próbami.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

ZŁOTE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About