Siłownia Leszno galaxy sport

Wimbledon zaostrza politykę w sprawie ubrań

Wimbledon zaostrza politykę w sprawie ubrań
User Rating

Wimbledon zaostrza politykę w sprawie ubrań

Pamiętamy, jak rok temu czołowi zawodnicy tacy jak Roger Federer i Novak Djoković musieli zmienić buty, bo nie były wystarczająco białe. Zastanawiano się, dlaczego w takim wypadku nikt nie reaguje na kolorowe gacie wystające paniom spod białych spódniczek. Prekursorką czerwonych majtek (jakkolwiek by to nie zabrzmiało) w mekce tenisa jest Francuzka Tatiana Golovin. „Mój strój jest w większości biały, więc nie widzę powodów do dyskwalifikacji. Jestem dumna z moich czerwonych spodenek” – powiedziała Golovin.
LISTA ZAKAZÓW I NAKAZÓW

W tym sezonie włodarze Wimbledonu poinformowali producentów odzieży sportowej, że oczekują białych ubrań. Wystosowali także listę nakazów i zakazów.

Koszulka może mieć centymetrowy kolorowy pasek dookoła szyi i rękawków. Plecy muszą być absolutnie białe. Logo nie może być wykonane z innego materiału.

Spodenki, spódniczki oraz spodnie dresowe mogą mieć centymetrowy pasek na dole przy zewnętrznym szwie.

Również czapki, opaski, bandany, opaski na nadgarstek a także skarpetki mogą zawierać maksymalnie centrymetrowy kolorowy pasek.

Buty – w tym ich podeszwy – muszą być kompletnie białe

Bielizna widoczna w czasie gry (również widoczna tylko w przypadku intensywnego spocenia) ma być biała i nie zawierać więcej niż jednocentymetrowego kolorowego paska.

Służby medyczne mogą ubierać kolorowe ubrania tylko w absolutnie niezbędnych wypadkach i tylko w bieżącym sezonie.

Sędzia główny zawodów będzie miał przygotowane ubranie zapasowe dla zawodnika, który złamie reguły.

Ostro! Zgadzacie się z takimi zasadami? Czy Wimbledon to ostatnie miejsce na ziemi, gdzie istnieje tenisowa tradycja i warto ją zachować, czy też to wszystko strasznie nieżyciowe i nudne?

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Wimbledon zaostrza politykę w sprawie ubrań
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About