Siłownia Leszno galaxy sport

TRZESZCZKA JANOWICZA – NIESTETY!

TRZESZCZKA JANOWICZA – NIESTETY!
User Rating

TRZESZCZKA JANOWICZA – NIESTETY!

Tego się obawialiśmy, gdy Jerzy Janowicz kreczował w meczu w Bastad. Lista zarzutów wobec zachowania polskiego sportowca może być długa, ale nie ma na niej kreczowania bez przyczyny (co jest udziałem innych „problematycznych” tenisistów). Pachniało groźnym urazem.

Obawy potwierdziła mama Janowicza w rozmowie z dziennikrzem „Przeglądu Sportowego”, Bartoszem Gębiczem. Pęknięta trzeszczka uniemożliwiła Polakowi przygotowanie do obecnego sezonu. Wtedy obyło się bez operacji, teraz, być może, nie da się jej już uniknąć. Dziś ma się odbyć badanie rezonansem magnetycznym. Zdrowia życzymy!

O dziwo, to „słabo przygotowanej fizycznie” Radwańskiej udaje się unikać groźnych kontuzji, które nie omijają silniejszego Janowicza ani jej silniejszych konkurentek. Wysoki wzrost i agresywny styl gry jednak daje o sobie znać wśród tenisistów. Kilkakrotnie do długich przerw byli zmuszani np. Marat Safin, Juan Martin Del Potro, Ivo Karlović czy Maria Szarapowa. Lepiej ze zdrowiem sobie radzi John Isner, który rzadko bywa kontuzjowany, mimo swoich parametrów i stylu gry.

Jeśli mówimy o kontuzjach, to gratulujemy powrotu do czołowej 100 Pablo Cuevasowi. Tenisista z Urugwaju, zwycięzca Pekao Szczecin Open 2010, przez dwa lata (!!!) był poza tenisem z powodu nawracających kontuzji i nieudanych operacji. Już po powrocie na kort i po pierwszych startach w challengerach Urugwajczyk mówił, że jest zbyt słaby fizycznie, by odbywać pełne treningi i że wciąż potrzebuje kilku miesięcy na odzyskanie sprawności potrzebnej do rywalizacji na wysokim poziomie, o ile w ogóle uda mu się ją odzyskać. Ale oni tam w Urugwaju to mocne bestie są, karmione stekami wołowymi, dużo potrafią przetrwać ;).

Tymczasem z turnieju w Bastad wycofała się Serena Williams. Nie wiadomo, czy wciąż męczy ją choroba z Wimbledonu, czy tak naprawdę Serena musi poskładać się psychicznie w jedną całość i potrzebuje więcej czasu.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

TRZESZCZKA JANOWICZA – NIESTETY!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About