Siłownia Leszno galaxy sport

Startują eliminacje challengera Poznań Open

Startują eliminacje challengera Poznań Open
User Rating

Startują eliminacje challengera Poznań Open

Już dziś od godz. 10:00 rozpoczynają się eliminacje do 11. edycji turnieju Poznań Open. O cztery miejsca w głównej drabince powalczy 32 tenisistów w tym aż 15 Polaków. Wśród nich znajdą się czołowi polscy juniorzy, Jan Zieliński oraz Philip Gresk. Aby wywalczyć upragniony awans, trzeba będzie wygrać trzy mecze.

W turnieju eliminacyjnym największe szanse na awans mają tacy tenisiści jak ubiegłoroczny ćwierćfinalista Poznań Open Henri Laaksonen. Reprezentujący barwy Szwajcarii pół-Fin, pół-Szwajcar w zeszłym roku odpadł z imprezy dopiero po zaciętym trzysetowym pojedynku z późniejszym zwycięzcą Andreasem Haider-Maurerem. Tym razem będzie musiał przebijać się przez 3-stopniowe kwalifikacje, w których będzie rozstawiony z nr 1.

Spodziewamy się także dobrych występów wschodzących gwiazd tj. Gianluigi Quinziego, włoskiego mistrza juniorskiego Wimbledonu z 2013 roku oraz najlepszego obecnie szwedzkiego tenisisty – 18-letniego Eliasa Ymera, który w Bastad wygrał rundę i Christiana Garina, chilijskiego mistrza juniorskiego RG 2013. Warto też przyjrzeć się pojedynkom naszych reprezentantów, wśród których duże nadzieje pokładamy w rakiecie nr 5 polskiego tenisa – Piotrze Gadomskim oraz Marcinie Gawronie, który jest tenisistą niezwykle lubianym przez poznańską publiczność.

Zachęcamy do odwiedzania kortów Parku Tenisowego Olimpia już od gier eliminacyjnych, ponieważ obok meczów rozgrywanych w ramach kwalifikacji, będą też trwać treningi tenisistów przygotowujących się do startu w turnieju głównym. Oprócz faworytów imprezy m. in. obrońcy tytułu Austriaka Andreasa Haidera-Mauera, ubiegłorocznego finalisty, Bośniaka Damira Dzumhura, a także rozstawionego z numerem 1 Słoweńca Blaża Roli będzie można podejrzeć kilku świetnie zapowiadających się młodych tenisistów. Wśród nich należy wyróżnić Belga Kimmera Coppejansa oraz Japończyka Taro Daniela. Ten ostatni zawodnik, to szczególnie interesująca postać, bowiem urodził się w Nowym Jorku, trenuje w Hiszpanii, a jednak zdecydował się reprezentować Kraj Kwitnącej Wiśni – czyli kraj pochodzenia swojej mamy (tata jest Amerykaninem).

Wymieniając kilku najzdolniejszych tenisistów urodzonych po roku 1993, nie możemy nie wspomnieć o naszym najlepszym obecnie juniorze, Kamilu Majchrzaku, który może być pewny udziału w tegorocznym Poznań Open dzięki „dzikiej karcie” otrzymanej od organizatorów. 18- letni Polak z pewnością zasłużył na ten przywilej, w końcu jest zwycięzcą niezwykle prestiżowego turnieju juniorskiego „Eddie Herr”, a także triumfatorem US Open w grze podwójnej, również w kategorii juniorów.

Lada chwila dowiemy się też, którzy z naszych kandydatów do kolejnych specjalnych przepustek umożliwiających start w turnieju głównym będą mogli liczyć na wsparcie rodzimej publiczności. Na wiadomość o przyznaniu ostatnich „dzikich kart” do turnieju głównego czekają Andriej Kapaś, Błażej Koniusz i Grzegorz Panfil.

Nasze relacje z Poznania zaczynają się już w poniedziałek. Wiemy, że mamy dużo czytelników ze stolicy Wielkopolski, więc serdecznie zapraszamy do komentowania i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami z kortów!

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Startują eliminacje challengera Poznań Open
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About