Siłownia Leszno galaxy sport

Poznaj swojego wroga – kim są Chorwaci w tenisie?

Poznaj swojego wroga – kim są Chorwaci w tenisie?
User Rating

Poznaj swojego wroga – kim są Chorwaci w tenisie?
chorwacja

Chorwacja
Foto: gazeta.pl
TENIS ROMANTYCZNY

Tenis w Chorwacji jest młodą dyscypliną, bo i Chorwacja w znanym nam obecnie kształcie jest państwem uformowanym przed dwudziestoma laty. Zawodnicy starszej daty realizowali swe sukcesy pod flagą Jugosławii, a sięgają one nawet czasów przedwojennych.

Franjo Kukuljević urodził się w 1909 roku w Zagrzebiu. Miasto znajdowało się wtedy pod panowaniem Austro-Węgier. Ale do ćwierćfinału Wimbledonu w przededniu II wojny światowej w 1939r. dochodził już jako Jugosłowianin. Po wojnie wraz z bratem wyemigrował do RPA. W 1948 roku osiągnął jeszcze ćwierćfinał Wimbledonu w deblu. Jego największym sukcesem był jednak finał miksta French Open w 1939 u boku Francuzki Simone Mathieu. Ta sama zawodniczka wygrała wtedy debla u boku Jadwigi Jędrzejowskiej.

Jeszcze większe sukcesy były pisane o osiem lat młodszemu Dragutinowi Miticiowi, również z Zagrzebia. Ten tenisista wygrał Roland Garros w mikście w 1938 roku, osiągnął trzy razy ćwierćfinał tego turnieju w singlu (1938, 1946, 1949), a także odnotował deblowy półfinał Wimbledonu w 1946 roku. W prestiżowych turniejach pokonywał Ignacego Tłoczyńskiego i Adama Baworowskiego, ale, mamy nadzieję, te zaszłości nie położą się cieniem na rywalizacji na Torwarze ;-).
josip palada

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Poznaj swojego wroga – kim są Chorwaci w tenisie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About