Siłownia Leszno galaxy sport

Petra Kvitova bulwersuje czeskich parlamentarzystów

Petra Kvitova bulwersuje czeskich parlamentarzystów
User Rating

Petra Kvitova bulwersuje czeskich parlamentarzystów

Czeszka Petra Kvitova, mistrzyni Wimbledonu, jest rezydentką Monako. Podobnie jak wielu innych sportowców. Oczywiście, Kvitova nie mieszka w Monako, by podziwiać „nowych Rosjan” paradujących alejkami w przeokropnych ciuchach, tylko by uniknąć płacenia podatków u siebie w kraju.

Podatek dla osób fizycznych w Czechach jest jednolity i wynosi 15%. Porównajcie więc sobie z tym, ile rocznie w Urzędzie Skarbowym w Krakowie zostawia Agnieszka Radwańska. Za podatek samej Radwańskiej budynki US mogłyby na przykład przejść gruntowny remont.

Do podobnego wniosku doszli niektórzy czescy politycy i zajęli się rozliczaniem finansów Kvitovej, która za triumf w Londynie otrzymała 1,76 miliona funtów brytyjskich, z czego połowę już zatrzymał brytyjski system podatkowy.

Stanislav Huml, reprezentant czeskiej socjaldemokracji (CzSSD), mówi, że Kvitovej należy odebrać obywatelstwo. Z kolei komunista Daniel Rovny dodaje: „Petro, trenowałaś na kortach zbudowanych za podatki, których teraz sama nie płacisz jako bogata osoba. Jesteś świetną sportsmenką, ale jako człowiek jesteś śmieciem”.

Tezy popierają też inni politycy. W obronie Kvitovej, ale też Safarovej, Stepanka, Berdycha (również rezydentów Monako) staje Ivo Kaderka, szef czeskiej federacji tenisowej: „Nigdy nie wybaczało się sukcesów w tym kraju, a teraz jeszcze chcą za sukces karać. Kvitova teraz doświadcza tego, przez co Navratilova i Lendl musieli uciekać z Czechosłowacji”.

A sama Petra? W wywiadzie po Wimbledonie powiedziała, że chciała za te pieniądze wybudować rodzicom dom w Czechach. Ot, piękni, młodzi i bogaci, a problemy mają takie jak my.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Petra Kvitova bulwersuje czeskich parlamentarzystów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About