Siłownia Leszno galaxy sport

Lendl i McEnroe na razie za drodzy dla Janowicza

Lendl i McEnroe na razie za drodzy dla Janowicza
User Rating

Lendl i McEnroe na razie za drodzy dla Janowicza
jerzy janowicz senior

Jerzy Janowicz senior
Foto: Nathii Gawrońska

Państwo Anna i Jerzy Janowicz udzielili wywiadu „Super Expressowi”. Poruszyli w nim kilka kwestii, o których niedawno pisaliśmy na blogu w komentarzach, więc warto je zacytować.
O zmianie szkoleniowca:

„Ale my bardzo byśmy chcieli, żeby Jurek mógł pracował z Lendlem czy z McEnroe. Tyle, że to są bardzo duże koszty, miliony. Zresztą to nie pieniądze są tu największym problemem.

Jerzyk nie chce wyjeżdżać z kraju. Jest bardzo związany z Polską i Łodzią, w której ma świetne warunki do treningu. A czy taki Lendl zechce przyjechać do Łodzi? Dostajemy dużo propozycji pracy z różnymi trenerami, ale wszystko rozbija się o to, że syn musiałby wyjechać na stałe do USA czy Monte Carlo. Obecnie dobrze dogaduje się ze swoim trenerem (Kim Tiilikainen – przyp. red.), wiec nie zamierzamy nic zmieniać.”

To zupełnie inaczej niż Adaś Miauczyński 😉

O konferencji prasowej po Wimbledonie:

„Jeżeli syn po przegranym meczu z Robredo na Wimbledonie słyszy pytanie, czy przeszkadzały mu zapadające ciemności, gdy wszyscy wiedzą, że ma astygmatyzm, gra z soczewkami i gorzej widzi, kiedy jest ciemno, to co on ma odpowiedzieć? Co ma powiedzieć, kiedy dostaje pytanie, czy przeszkodziło mu to, że nagle, gdy myślał, że przez padający deszcz już tego dnia nie zagra, został wezwany wieczorem na kort i walczył z Robredo nierozgrzany? Przecież wiadomo, że mu to przeszkodziło. On te pytania odebrał jak dręczenie przeżywającego porażkę zawodnika.”
O podwójnych błędach serwisowych:

„To przez ten łokieć. Podświadomie boi się bólu i nie nadaje piłce takiej rotacji jak zwykle. Choć to tylko nasza teoria.

Proszę mi wierzyć, że my z nim na takie tematy nie rozmawiamy. W domu muszą być same pozytywy. Nie ma tak, że mówimy: „Jurek, a może ty tak źle serwujesz, bo cię łokieć boli”. Rozmawialiśmy z psychologiem, żeby się dowiedzieć, jak my, rodzice profesjonalnego tenisisty, powinniśmy się zachowywać, gdy syn przyjeżdża po porażce.”

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Lendl i McEnroe na razie za drodzy dla Janowicza
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About