Siłownia Leszno galaxy sport

Flesz: Sukces Kubota, Tursunow i Stosur za długo w winiarni

Flesz: Sukces Kubota, Tursunow i Stosur za długo w winiarni
User Rating

Flesz: Sukces Kubota, Tursunow i Stosur za długo w winiarni
KUBOT ZWYCIĘŻA

Łukasz Kubot sprawił miłą niespodziankę i wyeliminował w pierwszej rundzie Portugal Open Teimuraza Gabaszwiliego 63 75.

Początek spotkania na nic takiego nie wskazywał. Rosjanin już w pierwszym gemie miał trzy szanse na przełamanie serwisu Łukasza. Z żadnej z nich nie skorzystał i break pointów w kolejnych minutach już nie było. Do czwartego gema, w którym to Polak dostał jedną okazję i… więcej nie potrzebował. Break na 3-1 i serwis Kubota. Spokojnie w kolejnym rozdaniu jednak nie było, ponieważ Gaba miał piłkę na re-breaka. Po raz kolejny jej nie wykorzystał i było już 4-1. Do końca pierwszej partii już przełamań nie było i zakończyła się ona wynikiem 6-3.

Z gry wyglądało to średnio. Były przebłyski, głównie ze strony Polaka, ale ogólnie raczej każdy starał się nie popełnić błędu, a gdy tylko jeden przyspieszył grę, drugi natychmiast się mylił. Większość punktów była jednak zdecydowana po podaniu, a dokładniej po nieudolnych returnach lądujących w siatce lub daleko za kortem. Dłuższe wymiany można było policzyć na palcach jednej ręki. Mowa ciała, zachowanie Rosjanina przypominało to Marinko Matosevicia ze starcia z Michałem Przysiężnym. Wielokrotnie nie dowierzał, że piłka była dobra, łatwo się frustrował, a to rzucił rakietą, a to zdzielił piłkę.
łukasz kubot oeiras

Łukasz Kubot
Foto: France Reuters

Na starcie drugiej odsłony Teimuraz wyglądał nieco lepiej. Przejmował inicjatywę i przede wszystkim znalazł sposób na Polaka, czyli odgrywał mu praktycznie cały czas na backhand. BH Łukasza w ogóle nie funkcjonował w pewnym momencie. Zdarzyło się, że popełnił z BH kilka niewymuszonych błędów z rzędu. I to nie były jakieś bardzo wymagające zagrania, po prostu proste uderzenie backhandem. W ten sposób Rosjanin wyszedł na prowadzenie 4-1* i było niemal pewne, że będziemy świadkami trzeciego seta. Od czasu *4-2 zaczęła się dziwna seria przełamań. Tenisiści nie byli w stanie utrzymać swojego podania. Przegrał je najpierw Gaba, później Kubot i zrobiło się *5-3 i ten pierwszy serwował na drugiego seta. Nie zdołał jednak wygrać tego gema i to się zemściło. Polak wygrał 3 kolejne i awansował do drugiej rundy. 7-5.

Oglądając ten pojedynek nie dowierzałem, że ten sam Teimuraz Gabaszwili mógł tydzień wcześniej wygrać z Davidem Ferrerem. Rosjanin nie pokazał w starciu z Polakiem nic szczególnego. Nie porywał jakimiś atakami, trzymał się linii końcowej, z której starał się zaskoczyć Kubota. Trudno jednak zaskoczyć rywala grając często przez środek, lub odgrywając krótko w karo serwisowe na wysokości siatki. Łukasz wykorzystywał swoje okazje. Bił bardzo mocno z forehandu po przekątnej i zmuszał Gabę do błędu. Teimuraz coraz bardziej się denerwował, co tylko nakręcało Polaka, który wygrał zdecydowanie zasłużenie. Jego kolejnym rywalem będzie Carlos Berlocq. Jeśli Łukasz zagra podobnie jak w starciu z Gabaszwilim, będzie miał szanse na sprawienie kolejnej niespodzianki.
samantha stosur dmitrij tursunow

Samantha Stosur i Dmitrij Tursunow
Foto: Lagos Sports
TURSUNOW I STOSUR ZAMKNIĘCI W WINIARNI?

Sensacją pierwszych rund turnieju w Oeiras była dramatyczna postawa Dmitrija Tursunowa. Rosjanin przegrał 0-6 0-6 z Rui Machado, lokalnym bohaterem. Portugalczyk oczywiście był swego czasu dobrym tenisistą, głównie na kortach ziemnych. Był notowany w połowie pierwszej setki. Po długotrwałej kontuzji nie może odnaleźć tego poziomu i często gra futuresy. Czy ten wynik natchnie Machado? A może to Dima trochę zabalował? Jego koleżanka ze zdjęcia, Samantha Stosur, przegrała z Timeą Bacsinszky 4-6 0-6.

No i czy po wypiciu wina można odjechać na rowerze, Dimo?
WILLIAMS I AZARENKA NIE ZAGRAJĄ W MADRYCIE

Przedłuża się absencja Wiktorii Azarenki. Białorusinka zapowiedziała, że nie wystąpi w turniejach Premier Mandatory w Madrycie i Premier 5 w Rzymie. W stolicy Hiszpanii nie pojawi się także Venus Williams, która w tym sezonie już triumfowała w prestiżowym Dubaju. Nie jest znana przyczyna tego wycofania. Wcześniej starsza z sióstr Williams nie pojawiła się w Kuala Lumpur, a jedyne wyjaśnienie tej decyzji to „choroba”.
NOVAK MA INNE PRIORYTETY NIŻ TENIS

„Kiedy urodzi się moje dziecko, tenis nie będzie już dla mnie najważniejszy. Na pewno wychowanie małego dziecka to poświęcenie dużej ilości energii. Cieszę się, że rozpocznę nowy rozdział w moim życiu. Ale liczę na to, że mimo wysiłku przy opiece nad dzieckiem, jednocześnie doda mi to motywacji i sił na korcie” – powiedział Novak Djoković w La Gazzetta dello Sport.

A kto będzie zmieniał pieluchy?

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Flesz: Sukces Kubota, Tursunow i Stosur za długo w winiarni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About