Siłownia Leszno galaxy sport

Flesz: Magda Linette na top 100 jeszcze poczeka

Flesz: Magda Linette na top 100 jeszcze poczeka
User Rating

Flesz: Magda Linette na top 100 jeszcze poczeka
magda linette

Magda Linette
Foto: Jerzy Kleszcz
MAGDA LINETTE POCZEKA NA TOP 100

Stawką meczu Magdy Linette (124 WTA) z rozstawioną z dwójką Chinką Shuai Zhang (45 WTA) był nie tylko półfinał turnieju rangi International w Kuala Lumpur, ale i debiut Polki w pierwszej setce. Niestety, mimo dzielnej walki i wygranego seta, Linette przegrała 2-6 6-2 1-6. Chinka jest znana z wygrania dwóch tytułów w ubiegłym sezonie – w Guangzhou i WTA 125 w Nanjingu, z pokonania Dinary Safiny, gdy ta była liderką rankingu, oraz z rozegrania pokazowego miksta z Pete Samprasem. Tu niestety pokazała Magdzie, że na top 100 jeszcze trzeba trochę poczekać.
NOWY LOPEZ NA HORYZONCIE

Guillermo Garcia-Lopez najpierw wygrał przed tygodniem turniej w Casablance, co może i dla niektórych było śmieszne, bo impreza na marokańskiej mączce nie zwykła się cieszyć wielkim poważaniem. Ale Hiszpan kontynuuje dobrą formę i w Monte Carlo doszedł do ćwierćfinału, eliminując Ołeksandra Dołgopołowa i Tomasa Berdycha.

Ten tenisista jednak nie wziął się znikąd. Ma już 30 lat i trzy sezony temu stał u wrót top20. Potrafi radzić sobie na nawierzchniach ziemnej, twardej, trawiastej. Jego największym sukcesem było dwukrotne pokonanie Rafy Nadala. Raz w 2001r. to nawet nie było dziwne, ale w 2010r. w Bangkoku już było sensacją. Z kolei w Indian Wells 2 lata temu uporał się z Andy’m Murray’em.

Ćwierćfinał turnieju rangi ATP 1000 jest powtórzeniem wyczynu sprzed czterech lat z Szanghaju, gdzie wyeliminował Roddicka i Berdycha (ten to ma szczęście) i również zameldował się w tej fazie. Ponadto dobrze sobie radzi w kilku małych turniejach w sezonie. Ma na koncie dużo wysokich faz imprez ATP 250, w tym tytuły w Kitzbuehel, Bangkoku i Casablance.
guillermo garcia lopez

Guillermo Garcia Lopez
Foto: madrid-open.com
LAURA ROBSON POD NÓŻ

Brytyjska tenisistka ma większy problem z nadgarstkiem, niż przypuszczano. Konieczna będzie operacja. 20-letnia Robson nie gra od Australian Open i spadła na 64. miejsce w rankingu. Teraz wiadomo, że opuści Roland Garros i Wimbledon. „Doktor Richard Berger jest pewien, że po operacji będę w stanie wrócić na kort bez bólu” – Laura poinformowała swoich fanów na Facebooku.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Flesz: Magda Linette na top 100 jeszcze poczeka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About