Flesz: Linette set od ćwierćfinału, Young ukarany za syna suchara

User Rating

Magda Linette

Magda Linette walczy z Ludmiłą Kiczenok o ćwierćfinał BMW Malaysian Open i jak na razie jest na jak najlepszej drodze do awansu.

Przy stanie 1-1* 0-15 przerwano na chwilę mecz z powodu deszczu. Musiało to wybić Ludmiłę z rytmu, ponieważ przegrała wszystkie kolejne gemy w tej partii. Na początku drugiej odsłony przy *30-15 ponownie przerwano spotkanie. Tym razem zdecydowanie na dłużej.

Do niecodziennej sytuacji doszło w pierwszej rundzie challengera w Sarasocie. Podczas jednej z wymian w meczu Donalda Younga z Alexandrem Zverevem, po nieudanym zagraniu pierwszy z nich wykrzyczał „SON OF A BISCUIT”. Otrzymał za to ostrzeżenie. Czy naprawdę od „bitch” do „biscuit” jest tak blisko? Ten sezon zdecydowanie nie należy do sędziów.

MONTE CARLO

Dzisiaj swój pierwszy mecz w Monte Carlo rozegra Rafa Nadal. Jego przeciwnikiem będzie Teimuraz Gabaszwili. Novak oddał swojemu pierwszemu przeciwnikowi zaledwie jednego gema. Ile odda Hiszpan?
Zdj. z FB Monte Carlo Rolex Masters

Turniej zainauguruje dziś również Roger Federer. Spotka się z Radkiem Stepankiem, z którym wygrał do tej pory 13 razy (dwukrotnie przegrał). Ostatnio tenisiści zmierzyli się ze sobą w Dubaju, gdzie Czech miał znakomitą okazję na niespodziankę.

Zamiast 3-0, zrobi się za chwilę 2-4. #Federer #Stepanek #Dubai pic.twitter.com/q5T5gNgmAf

— Tenislove.pl (@TenislovePL) February 26, 2014

Ponadto zobaczymy tego dnia w akcji Stanislawa Wawrinkę. Czeka go ciężkie zadanie, ponieważ po drugiej stronie siatki znajdzie się Marin Cilic. Czy Szwajcar rozpocznie odbudowę swojej formy właśnie w Monte Carlo? Cilic nie wspomina najmilej tego miejsca, ponieważ rok temu został tutaj „przyłapany” na dopingu.

Z ciekawszych konfrontacji warto podkreślić rywalizację Fabio Fogniniego z Roberto Bautista-Agutem. Włoch niedawno powiedział o Hiszpanie, że ten serwuje jak kobieta. Głupio byłoby teraz z nim przegrać…