Siłownia Leszno galaxy sport

Borna Corić

Borna Corić
User Rating

Borna Corić

Borna Corić opuszczał Poznań w podłym nastroju. Odrobina chorwackiego słońca i już gra się lepiej. 17-latek pokonał Edouarda Rogera-Vasselina 6-2 6-4 i tym samym wygrał swój pierwszy mecz w turnieju głównym ATP. Kolejny przeciwnik też jest do ogrania. To Horacio Zeballos, kwalifikant z Argentyny.

Turnieje rozgrywane latem mają nieco wakacyjną atmosferę i łatwo w nich o niespodzianki. To jest szansa dla Borny. Tydzień temu swoją szansę w Hamburgu wykorzystał 17-letni Alexander Zverev, bardzo dobry niemiecki junior, pochodzący właśnie z Hamburga. W turnieju rangi ATP 500 osiągnął półfinał. Pewnie bardziej bym się emocjonowała tymi wynikami, gdyby nie fakt, że widziałam te mecze i trudno mi się oprzeć wrażeniu, że z rywalami w tak treningowej formie to i Ula Radwańska by miała szanse. Zachwyt nad Zverevem odkładam więc na czasy, kiedy młody powtórzy te wyniki poza turniejami typu Hamburg, Kitzbuehel czy Moskwa. Czyli pewnie dopiero na przyszły rok. Na razie w Umagu przegrał z będącym w słabej formie Montanesem. Wydaje mi się, że Zverev powinien pograć trochę challengerów, żeby nabrać więcej pewności siebie, ustabilizować grę i nie nakładać na siebie za dużej presji, bo ten hamburski półfinał to wyszedł trochę ponad aktualne umiejętności. Jednocześnie uważam, że zawodnicy około miejsc 100-120 są już w realnym zasięgu młodego Niemca. Sam styl gry Zvereva przypomina mi Del Potro. Lubię takich tenisistów, dlatego życzę mu sensownie prowadzonej kariery i braku kontuzji.

Z Montanesem zagra teraz turniejowa jedynka – Fabio Fognini.Włoch ostatnio nie ma dobrej passy w mediach, ale sam się o to prosi. Ostatnio nazwał Serba Filipa Krajinovicia „cygańskim g***”. Wprawdzie w Serbii żyje wielu Romów, a do tego wielu Serbów ma bardzo czarne włosy i ciemną karnację po wiekach okupacji tureckiej, ale akurat nic z tego nie dotyczy Krajinovicia, więc tym bardziej sformułowanie było nietrafione. Fognini przepraszał w mediach społecznościowych. Napisał, że zna Filipa bardzo dobrze od dawna, i nie wie, co mu strzeliło, żeby tak akurat powiedzieć o nim w trakcie meczu. Jednocześnie był zły, że dziennikarze podchwycili temat. O zakorzenionej opinii na temat ludności romskiej w swoim wpisie się nie wypowiadał.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Borna Corić
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About