Siłownia Leszno galaxy sport

BARCELONA

BARCELONA
User Rating

BARCELONA

Dzisiaj swoje zmagania rozpocznie Jerzy Janowicz. Zmierzy się z Jurgenem Melzerem, który wyeliminował Michaiła Kukuszkina 76(5) 36 63 (ciekawostka: zarówno w pierwszym (4-2*), jak i w trzecim (3-1*) Kazach prowadził z przewagą przełamania). Będzie to trudny pojedynek Polaka, głównie przez wzgląd na jego kiepską dyspozycję. Większość obserwatorów stawia na Melzera, który odbudowuje formę po kontuzji. W jedynej rywalizacji między tymi tenisistami górą był Jerzy. Miało to miejsce w ubiegłym roku na Wimbledonie (3-2 w setach). Będzie rewanż? Dowiemy się pod wieczór. Spotkanie prawdopodobnie rozpocznie się ok. 16.00 (wcześniej na tym korcie będą dość zacięte konfrontacje). Poprowadzę relację tekstową na portalu Lajfy.com – serdecznie zapraszam.

Austriak był wczoraj bardzo aktywny na Twitterze. Wiemy stamtąd, że kibicował Atletico Madryt i jest zawiedziony ultra defensywnym stylem gry ich rywali – Chelsea Londyn. Ponadto jest dumny ze zwycięstwa swojego rodaka Dominica Thiema nad Marcelem Granollersem, cieszy się z wygranej w pojedynku deblowym (jego partnerem jest Fabio Fognini), a także narzekał na organizatorów challengera w Savannah.

Putting @NickKyrgios vs @TKokkinakis not on center is a crime… Wish I could watch it… Two promising kids that put on a show…#iamafan

Nie jest to tylko jego opinia. Pojedynek młodych, perspektywicznych Australijczyków chciało zobaczyć więcej osób. Górą wyszedł z niego Nick Kyrgios pokonując Thanasi Kokkinakisa 61 63. Kyrgios kontynuuje świetną passę. Dwa dni temu wygrał finał challengera w Sarasocie z Filipem Krajinoviciem (po drodze wyeliminował m.in. Donalda Younga i Daniela Kosakowskiego.

LMAO Kyrgios vs. Kokkinakis is on something called „Court 6” in Savannah. Match worthy of Grandstand at the U.S. Open.

— Ricky Dimon (@RD_Tennistalk) April 22, 2014

Wspomniany Daniel Kosakowski jest na jak najlepszej drodze do uzyskania dzikiej karty na Roland Garros. Prowadzi w zestawieniu USTA po osiągnięciu półfinału w Sarasocie. Teraz przed nim kolejny sprawdzian. W 1/8 finału w Savannah spotka się z Alexem Bogomolovem Jr.

Wracając do Barcelony i głównie spotkania Thiema z Granollersem. Tutaj również nie popisali się organizatorzy turnieju, którzy nie przerwali od razu spotkania, mimo opadów deszczu. Ostatecznie młody Austriak zwyciężył, między innymi dzięki temu zagraniu poniżej.

Pisząc o utarciu nosa starszym tenisistom należy wspomnieć również o Yoshihito Nishioce, który zakończył wczoraj przygodę Donalda Younga z challengerem w Savannah (m.in. o Japończyku napisała wczoraj Nathi w artykule o 10 najlepszych nastolatkach).

Na koniec wrzucamy obiecane zdjęcie rywala na przełamanie polskiego Federera, ponieważ Mathewa Ebdena i Mischę Zvereva ciężko będzie w najbliższym czasie wylosować.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

BARCELONA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About