Baku WTA: Urszula Radwańska i Katarzyna Piter w drugiej rundzie!

User Rating

urszula radwańska

Urszula Radwańska

Urszula Radwańska (117 WTA) przerwała serię 11 kolejnych porażek w cyklu głównym WTA (wygrywała w ITFach i w eliminacjach WTA). W pierwszej rundzie turnieju International w azerskim Baku, Radwańska pokonała Belgijkę Alison van Uytvanck (86 WTA). Po pierwszym secie wygranym przez Ulę 6-1, Alison zeszła z kortu z powodu kontuzji.

Może to nie jest najlepszy sposób na wygranie meczu, ale krakowianka dobrze się zaprezentowała i nie pozwoliła van Uytvanck na zahaczenie się w spotkaniu. Kolejna runda – to pojedynek z rozstawioną z 3. Słowaczką Magdaleną Rybarikovą (36 WTA) lub z kwalifikantką z Japonii – Misą Eguchi (183 WTA). Najprawdopodobniej będzie to Rybarikova. Panie grały ze sobą cztery razy. Dwa pojedynki wygrała Słowaczka w dwóch setach, a dwa kończyły się kreczem. Mecz w Hertogenbosch w 2013 wygrywała w ten sposób Ula, a w tym roku na Roland Garros to Polka schodziła z kortu w trzecim secie.
Śniadanie Uli w Baku Foto: teamula.com

Śniadanie Uli w Baku

Kasia Piter zanotowała w dzisiejszym rankingu spadek o 19 pozycji, na miejsce 120. Straciła bowiem punkty za finał turnieju 100.000$ w Ołomuńcu. Od razu podziałało to pozytywnie na jej formę. W pierwszej rundzie w Baku Piter wygrała z Kristyną Pliskovą z Czech (94 WTA) 6-7(4) 6-3 6-4. Przede wszystkim ważne jest to, że tenisistka z Poznania zagrała niezły mecz. W pierwszym secie przegrywała z breakiem, dogoniła rywalkę i doprowadziła do tie-breaka. Tam też musiała gonić. Nie udało się.

Ale w drugim secie Polka przełamała już na samym początku. Dobrze radziła sobie w wymianach i weszło jej kilka bardzo trudnych uderzeń w biegu, co musiało wpłynąć pozytywnie na psychikę. A Czeszka? Nie zawsze dobrze się ustawiała, grała bez przygotowania strzałów. W trzeciej partii to znów Pliskova wyszła na prowadzenie 4-3 z przełamaniem, ale od tamtego momentu Piter zacisnęła zęby i wywalczyła zwycięstwo w sposób absolutnie zasłużony. Mocny serwis Pliskovej udało się zneutralizować w tej fazie meczu dobrze funkcjonującym returnem. To Polka lepiej sobie poradziła fizycznie z trudnymi warunkami w Baku. Mecz trwał 2 godziny i 17 minut, a za punktami trzeba było pobiegać. Pliskova wyglądała pod koniec na „trochę umierającą”.

W drugiej rundzie Katarzyna Piter zmierzy się z Serbką Bojaną Jovanovski (40 WTA), która jest byłą zwyciężczynią Baku Cup. Faworytką jest Jovanovski, ale z Mayr-Achleitner Serbka wygrała dopiero po trzech zaciętych setach, tak więc – zobaczymy.