Siłownia Leszno galaxy sport

Bad Gastein – witamy w Tyrolu

Bad Gastein – witamy w Tyrolu
User Rating

Bad Gastein – witamy w Tyrolu (Yvonne Meusburger ubrana w lokalny strój)
Foto – strona turnieju

W zeszłym roku swój debiutancki triumf dość nieoczekiwanie odnotowała Yvonne Meusburger. Trudno jednak sobie wyobrazić powtórzenie sukcesu Austriaczki, szczególnie że w tym roku na starcie zameldowała się cała plejada świetnych zawodniczek (w tym wiele specjalistek od gry na kortach ziemnych). Głównymi faworytkami do starcia w finale i rewanżu za French Open wydają się być Andrea Petković oraz Sara Errani. Równie dobrze jednak mogą się tam znaleźć Flavia Pennetta czy Carla Suarez-Navarro. O sprawienie niespodzianki na pewno będą się starały zawsze niebezpieczna Camila Giorgi czy Johanna Larsson, która pokonała Pennettę w Paryżu.

Jednak najciekawszym pojedynkiem pierwszej rundy wydaje się być spotkanie Stefanie Voegele z Julią Goerges. Obie ciągle walczą o powrót do czołowej pięćdziesiątki, a wygrana z tego spotkania może spokojnie znaleźć się w ćwierćfinale.
Polskie akcenty

Trzy nasze przedstawicielki zgłosiły się do Bukaresztu: Kasia Piter, Paula Kania oraz Kasia Kawa. Niestety dwie ostatnie nie przebrnęły pierwszej rundy kwalifikacji. Kania przegrała z będącą ostatnio na fali Czeszką, Denisą Allertovą. Natomiast Kawa zdobyła zaledwie cztery gemy w spotkaniu z Vandą Lukács, która zajmuje obecnie 569 miejsce w rankingu WTA.

Kasia Piter rozpocznie turniej jutro od spotkania z Andreeą Mitu. Rumunka dała się bliżej poznać polskim fanom tenisa ze spotkania w pierwszej rundzie Wimbledonu z Agnieszką Radwańską.

Pozostałe nasze reprezentantki wybrały turnieje challengerowe: Justyna Jegiołka zgłosiła się do challengera w kanadyjskim Gatineau, Agata Barańska i Natalia Siedliska wystąpią w kwalifikacjach do Aschaffenburg, a Magda Fręch w turyńskim futuresie.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

Bad Gastein – witamy w Tyrolu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About