Siłownia Leszno galaxy sport

3. Michael Stich – Stefan Edberg 4-6, 7-6 (5), 7-6 (5), 7-6 (2) – Półfinał 1991 r.

User Rating

1991 r. to był rok Michaela Sticha na Wimbledonie. Obok swojej klasy, miał także odrobinę szczęścia. W drugiej rundzie jego rywalem był Aleksander Volkov i w piątym secie serwował on przy stanie 5:4 po zwycięstwo w meczu. Przy 30:30 zagrał najszczęśliwszą piłkę turnieju. Jego piłka z  forhendu w pełnym biegu zahaczyła o taśmę i spadła na linię po stronie Volkova. Volkov psychicznie nie wytrzymał i przegrał piątego seta 5:7. Zgodnie z powiedzeniem „szczęście sprzyja lepszym” Stich grał dalej w turnieju. W półfinale zmierzył ze światową jedynką, Szwedem Stefanem Edbergiem. Bez jednego Tie-breaka Stich pokonał Edberga.  Co ciekawe tego samego dnia zmarł odkrywca Tie – breaków Jimmy van Alen, który wymyślił trzynastego gema w 1965 r. Edberg po meczu powiedział: „Gdyby Jimmy van Allen tego nie stworzył tego, to ja i Michael pewnie jeszcze byśmy tam byli i grali”. Pokonując Edberga, Stich w finale zagrał z Borisem Beckerem i w trzech setach wygrał. To był pierwszy finał Wielkiego Szlema, w którym grało dwóch Niemców.