Siłownia Leszno galaxy sport

18-letnia Victoria Duval walczy z nowotworem

18-letnia Victoria Duval walczy z nowotworem
User Rating

18-letnia Victoria Duval walczy z nowotworem
victoria duval

Victoria Duval
Foto: Nathii Gawrońska, Praga 2014, Tenis Love

Kiedy zaledwie kilka dni temu emocjonowaliśmy się wimbledońskim pojedynkiem perspektywicznych nastolatek: Belindy Bencic i Victorii Duval, nie wiedzieliśmy tego, co wiedziała 18-letnia Amerykanka.

Po meczu pierwszej rundy eliminacji lekarze wykryli u tenisistki obecność ziarnicy złośliwej. Jest to choroba nowotworowa układu chłonnego, znana też jako chłoniak Hodgkina. Dokładnie ten sam rak zaatakował kilka lat temu zawodniczkę z czołowej trzydziestki, Rosjankę Alisę Klejbanową. 24-letnia dziś Alisa pokonała chorobę i wróciła do touru. Zajmuje obecnie 80. miejsce w rankingu – w tym roku doszła do IV rundy Indian Wells i III rundy Doha oraz Stuttgartu. Oczywiście, jej talent zapowiadał znacznie więcej, ale największym szczęściem jest życie i zdrowie. Wcześniej w tym roku odeszła zaledwie 30-letnia Elena Baltacha z Wielkiej Brytanii, która przegrała walkę z rakiem wątroby, wykrytym kilka tygodni po zakończeniu kariery przez tenisistkę.

Pochodząca z Haiti Victoria Duval również zapowiada walkę jeszcze twardszą, niż na korcie. Lekarze są po jej stronie: rak został wykryty we wczesnym stadium i jest duża szansa na jego wyleczenie. „Wierzę, że Bóg pomoże mi i mojej rodzinie w tym zmaganiu, pokonam chorobę i stanę się jeszcze silniejsza” – mówi Victoria.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

18-letnia Victoria Duval walczy z nowotworem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About