Siłownia Leszno galaxy sport

10 kobiecych meczów na Wimbledonie, które zapadły w pamięć

10 kobiecych meczów na Wimbledonie, które zapadły w pamięć
User Rating

10 kobiecych meczów na Wimbledonie, które zapadły w pamięć

Kibice sportowi zapamiętują wielkie wydarzenia sportowe głównie ze względu na to jak się kończą, kto dociera do finału i kto go wygrywa. Jednakże w głowach widzów pozostają czasem spotkania z początkowych rund Wielkiego Szlema. To często one budują pamięć o danym turnieju i są ciekawsze, bardziej dramatyczne od tego jednego decydującego starcia – wielkiego finału.
1. Martina Navratilova – Chris Evert 6:1, 4:6, 7:5 – półfinał 1988 r.
martina navratilova chris evert

Martina Navratilova i Chris Evert
Foto: Fred Mullane/camerawork usa

Martina Navratilova – Chris Evert to chyba największa rywalizacja w rozgrywkach WTA. Panie rozegrały między sobą 80 spotkań. Ich ostatni wielki mecz nosi numer 78 i odbył się na Centre Court w Londynie. To Navratilova szczęśliwa usiadła po zaciętej walce na swojej ukochanej trawie. Evert przegrywała w trzecim secie 5:6 i 0:40 ale obroniła dwie piłki meczowe i myślała, że obroniła także trzeciego „Big Pointa” (jak mówią Amerykanie). Jednak po okrzykach publiczności nie zobaczyła, że sędzia liniowy pokazał, że przy forhendowym ataku Evert był aut i główny ogłosił triumf Navratilovej.

Publiczność przy końcowej decyzji nie kryła niezadowolenia. Powtórki telewizyjne nie pokazały jednoznacznie czy to był aut. Evert przetrawiła gorzką porażkę jak prawdziwa dama. „Byłam pewna, że piłka była dobra i wielce zadowolona wróciłam na końcową linię. Potem odwróciłam się i zobaczyłam wyciągniętą rękę Martiny. Następnie stanęłyśmy jeden na jeden razem i dostrzegłam, że piłka była przyznana jej. Może była to mieszanka nadziei i widziałam to, co chciałam zobaczyć. Sędzia rzadko zmieniał decyzję. To był mój pech, jeśli spojrzeć, jak blisko było w tym meczu”. Navratilova była zadowolona ze zwycięstwa przeciwko dobrej przyjaciółce. Ale wątpliwości pozostały. „ Ja nie mogę powiedzieć czy piłka była dobra czy po za kortem. Nie było nic, co mogłam zrobić. Szkoda, że tak się to skończyło, że pozostają w głowach ludzi wątpliwości. Ale my nigdy nie miałyśmy w swoich meczach dziwnego końca jak ten”.

Pozostałe wpisy związane ze sportem i rekreacją:

10 kobiecych meczów na Wimbledonie, które zapadły w pamięć
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About